Ordu'da Sporun Adresi

Potanın Menekşeleri Transfer Konusunda Çıkmaza Girdi!

Orduspor’da 2017-2018 sezonu öncesinde futbolda yaşanan transfer sessizliği, Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde mücadele edecek olan Kadın Basketbol Takımı’nda da en büyük kriz olarak görülüyor.

Geçtiğimiz sezon Futbol, Kadın Basketbol ve Erkek Voleybol olmak üzere 3 şubede profesyonel olarak mücadele eden Orduspor, 50.yılında özellikle futbol şubesinde tarihinin en kötü sezonunu geçmişti. Orduspor’da 2017-2018 sezonu öncesinde 17 Haziran’da yapılacak kongre öncesinde sessizlik yaşanıyor.

Bölgesel Amatör Lig’de mücadele edecek olan Orduspor’da yaşanan transfer sıkıntısı Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nda da yaşanıyor. Geçtiğimiz sezon Hakan Yiğit önderliğinde Kadınlar Basketbol 1.Ligi’nde gösterdiği performans ile ligde kalmayı başaran Orduspor henüz lig bitmeden Hakan Yiğit ile önümüzdeki sezon yoluna devam etme kararı almıştı. Teknik Heyet konusunu erken çözen Potanın Menekşeleri’nde transfer konusunda ise çıkmaza girdi.

Yeni sezon öncesinde transfer çalışmasına başlamayan Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nda geçen sezon forma giyen oyuncuların da alacak sorunu olduğu biliniyor. Başantrenör Hakan Yiğit için de çok sevdiği Orduspor ve Ordu’ya imza attığı ancak transfer konusunda sıkıntıların devam etmesi halinde şartların değişebileceği medyada yer almaya başladı.

Geçtiğimiz sezon çok kısıtlı bir bütçeyle ligde beklentilerin çok üzerine çıkan Orduspor Kadın Basketbol Takımı’nın, yeni sezon öncesinde takım planlamasına ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Orduspor Kulübü 17-24 Haziran’da tüzük değişikliği için kongreye gidecek. Seçimli kongre ise Temmuz ayında olacak.

SAMET KARADAĞ / ORDU YORUM

Genel kategorisine yazıldı. 256 kez okundu.
ETİKETLER
YORUM GÖNDER
YORUMLAR (0)